piątek, 5 kwietnia 2019

ENEGON - baterie-zamienniki NP-W126Przypadkiem kupiłem ładowarkę i dwa akumulatory o zupełnie nieznanej mi do tej pory nazwie Enegon. Cena zestawu to równowartość około 60 PLN.

Tak naprawdę potrzebowałem ładowarki na USB, ponieważ zapomniałem, że można ładować H1 za pomocą zewnętrznego akumulatora USB-C PD. W zestawie była ładowarka i dwa akumulatory. 

Jak się wspomniany zestaw sprawdza w praktyce?Ładowarka


Działa. Udało mi się za jej pomocą załadować zarówno oryginalne jak i dołączone do zestawu baterie. Z ładowarką po USB mam złe doświadczenia, kupiona wcześniej ładowarka firmy Neewer po prostu nie działała.

Ładowarka Enegon podłączona do Macbooka Pro(2017) za pośrednictwem adaptera HooToo ładuje tylko jedną baterię. Włożenie drugiej baterii powoduje zatrzymanie ładowania. Jedna bateria ładuje się bezproblemowo.

Czas ładowania nie jest dłuższy niż przy oryginalnej ładowarce.

Baterie

Działają zdumiewająco dobrze. W pewnym sensie, razem z aparatem X-H1 sprawdzają się lepiej niż oryginalne NP-W126 (bez S).  Oryginalne baterie starego typu powodują wyświetlanie się komunikatu, że lepiej jest stosować baterie NP-126S, co jest dość upierdliwe - testowane przeze mnie zamienniki tego nie powodują. 

Niejaką wadą w stosunku do oryginalnych baterii jest brak pomarańczowych oznaczeń pomagających w prawidłowym włożeniu baterii. Ale oryginalne baterie Fuji w początkach produkcji miały dokładnie ten sam problem. 

Czasu działania dokładnie nie mierzyłem. Jednego dnia wykorzystałem 1 baterię oryginalną plus oba zamienniki (oryginalne były głębiej w plecaku).
Dla porównania, podczas jednego dnia spędzonego w zeszłym tygodniu na targach od 9-17  też zeszły mi prawie trzy oryginalne baterie. 

PodsumowanieZastanawiam się, czy nie kupić jeszcze jednego zestawu ładowarka plus 2 baterie.

1 komentarz:

  1. There are additionally different common promos, together with various giveaways and weekly bonuses. One factor we like about this 카지노사이트 bonus is that it’s divided into 4 parts. Since it covers your first 4 deposits on the site, you’ll have the assure of longevity.

    OdpowiedzUsuń

ENEGON - baterie-zamienniki NP-W126

Przypadkiem kupiłem ładowarkę i dwa akumulatory o zupełnie nieznanej mi do tej pory nazwie Enegon. Cena zestawu to równowartość okoł...